Podnikání na volné noze v Dubaji

Licence Freelance umožňuje pracovat jako profesionál na volné noze. Povolení vás identifikuje jako živnostníka a umožňuje vám podnikat pod vaším rodným jménem, nikoli pod značkou.

Pracovníci na volné noze se v SAE stali nevyužitými talenty, jejichž rozmanité dovednosti chtějí podniky využít v globální konkurenci. Jako další bonus se podnikům líbí myšlenka snížení nákladů, které jsou obvykle spojeny se zaměstnanci na plný úvazek.

Největší výhodou v SAE je, že ať už jste cizinec, nebo místní Emirátčan, všichni mají v práci na volné noze rovné příležitosti. Po přechodu z běžných pracovních pozic vás také láká flexibilita práce na volné noze. Další možností je možnost přijímat různorodé zakázky, což vám pomůže buď se naučit nové dovednosti, nebo si doplnit stávající znalosti. Přibližně 80% freelancerů tvrdí, že jim to pomáhá získávat lukrativnější projekty.

SAE byly vždy daňovým rájem. Nedávné zavedení DPH a daně z příjmu právnických osob v tomto regionu vás může přimět k tomu, abyste si práci na volné noze dvakrát rozmysleli. Buďte si však jisti, že vláda SAE má všechny vaše obavy na paměti. Zde poté záleží na ročním obratu a povinná hranice registrování se plátcem DPH začíná na AED 375 000.00.

Balíček samostatně výdělečného podnikání vám přinášejí čtyři samostatné svobodné zóny v Dubaji – Dubai Media City, Dubai Internet City, Dubai Design District a Dubai Knowledge Park. Prostřednictvím specializovaného tržiště GoFreelance dostanou freelanceři možnost ucházet se o nadcházející projekty. Pozoruhodné je, že freelancer zde nezískává licenci, ale povolení, které mu umožňuje vykonávat činnosti na volné noze (konzultant značky, poskytovatel obsahu apod.)

Cena balíčku je AED 7500.00. Povolení se vydává na jméno uvedené v cestovním pasu a umožňuje pracovat pouze na volné noze. Dále je třeba získat pobytové vízum od dubajského úřadu pro rozvoj, které může stát přibližně AED 2750.00 na jeden rok nebo AED 5000.00 na tři roky. V této částce není zahrnuto zdravotní pojištění, které je pro všechny držitele pobytového víza povinné. Velikou výhodou oproti zakládání Free zone company bývá nepovinné sídlo, kde poté podnikatel ušetří opravdu hodně.

Reality

Free zóny

Dodávané služby: výhradní profesní licence

Žádost se podává prostřednictvím Free Zone Business Communities webové stránky

On-line služby jsou dostupné 24/7, popřípadě je dostupná konzultace od pondělí do pátku

Předpokládaný čas vyhotovení: 2 týdny

Servisní poplatky:

  • poplatky za povolení AED 7500.00
  • průkaz provozovny (s platností na 1 rok) AED 2000.00
  • víza AED 3300.00 (zahrnuje zdravotní vyšetření, vydání vízových razítek, Emirates ID)

Požadované dokumenty:

  • platná kopie pasu žadatele se stránkou víza k pobytu (pokud existuje)
  • NOC (No objection letter – pro UAE rezidenty)
  • formulář vlastního prohlášení (platí, pokud je držitelem platného víza)
  • životopis a portfolio
  • pasová fotografie
  • podnikatelský plán

Rozpis konkrétních živností